Fugro neemt RailData over

woensdag 30 april 2014
timer 1 min

Grondonderzoeker Fugro heeft RailData overgenomen. RailData is gespecialiseerd in het meten van de absolute en relatieve ligging van het spoor.

Bij RailData zijn 12 mensen werkzaam. Het meest bekend is het bedrijf van de inzet het RILA-systeem, dat het 3D uitmeten van het spoor mogelijk maakt zonder de inzet van apart materieel.

[youtube youtubeurl="Ar0bSVj0UPA" ][/youtube]

Ook de internationale tak van RailData wordt overgenomen. Op dit moment zijn er nog geen concrete internationale activiteiten, maar volgens RailData is er vanuit Groot-Brittannië interesse getoond voor het RILA-systeem.

Voor Fugro maakt de overname deel uit van de strategie om het marktaandeel van het in kaart brengen van corridors te vergroten. RailData zal deel uit gaan maken van de afdeling Geo-onderzoek van Fugro.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Eerste ‘Buitenpoort’ van Nederland bij station Bussum Zuid

24 jun om 09:22 uur

Op 18 juni was de officiële opening van de eerste Buitenpoort in Nederland op station Bussum Zuid. Een…

Lees verder »
descriptionArtikel

KiM: bij flexvervoer is meer aandacht nodig voor de reiziger

10 jun om 11:23 uur

De invoering van flexvervoer leidt lang niet altijd tot betere bereikbaarheid. Dat blijkt uit het rapport '…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ov-sector luidt noodklok tegen bezuinigingen

6 jun om 14:25 uur

Op dinsdag 10 juni om 08.45 uur klinkt er in de regio’s Amsterdam en Rotterdam Den Haag een ongebruikelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Westelijke entreetunnel Amsterdam CS na twee jaar hinder weer open

2 jun om 11:17 uur

De vernieuwde westelijke reizigerstunnel van Amsterdam Centraal is in gebruik genomen. Na bijna twee jaar van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelengebruik op de werkvloer: nieuwe handreiking helpt vervoersbedrijven

26 mei om 13:52 uur

Uit onderzoek van TNO en het Trimbos-instituut blijkt dat middelengebruik –…

Lees verder »
descriptionArtikel

Column: Sociale veiligheid blijft van belang

26 mei om 13:09 uur

Maart 1989 worden op metrostation Zuidplein drie vrouwen door een verwarde man doodgestoken. Maar dat was niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een veiliger ov in Almere: wat werkt en wat niet?

8 mei om 15:28 uur

In Almere kon – figuurlijk gesproken – de vlag uit: het aantal incidenten in het  openbaar busvervoer was fors…

Lees verder »