Grote investeringen in bereikbaarheid Zuid-Holland

dinsdag 15 november 2022

Het Rijk, de Metropoolregio Rotterdam/Den Haag, Provincie Zuid-Holland en de gemeentes Den Haag en Rotterdam hebben een akkoord bereikt over een gezamenlijke investering van zo'n 4,8 miljard euro in de bereikbaarheid van Zuid-Holland. De investering zorgt voor de bouw van een kleine 170.000 woningen tot 2040. Daarnaast wordt er met de investering een betere verbinding tussen Zuid-Holland en andere regio's in Nederland gerealiseerd. 

Langs de spoorlijn tussen Leiden en Dordrecht worden tot 2030 zo'n 54.000 woningen en 80.000 extra werkplekken gerealiseerd. Om hier extra drukte op wegen te voorkomen moet het openbaar vervoer worden verbeterd. De komende tijd wordt er onderzocht of er op deze spoortracé extra treinen kunnen rijden. Om dit te kunnen faciliteren worden meerdere stationsgebieden geoptimaliseerd, zo wordt het evenementenstation in Rotterdam verbouwd tot een station voor dagelijks gebruik en zullen metro's en bussen vaker gaan rijden in Zoetermeer en Leiden.

Verbetering van het ov en uitbreiding van fiets- en looproutes gaan ervoor zorgen dat onder andere het gebied CID  Brinckhorst meer leefbaar wordt. Dit is afgesproken tussen het Rijk en de regio. Zij willen dit faciliteren door meerdere tramverbindingen te realiseren van Den Haag richting Voorburg, Delft en Rijswijk. Dit zorgt ervoor dat er 35.000 extra woningen kunnen worden gebouwd. 

Meer ov, minder auto's

Ondertussen worden ook spoorviaducten tussen stations als Den Haag Centraal, Den Haag HS en Laan van NOI aangepast voor een betere mobiliteit. 

Er is een duidelijke voorkeur uitgesproken door het Rijk en de regio om de regio Rotterdam te optimaliseren. Er komt al een nieuwe brug over de Nieuwe Maas, geschikt voor ov, fietsers en voetgangers, autoluw.  Maar ook de N210 wordt aangepakt, kruisingen worden opnieuw ingericht voor betere doorstroming. Op de A16 worden er ook op sommige plekken knooppunten aangepakt en anders ingericht zodat al het verkeer beter doorrijdt. 

Genoeg voorbeelden dus, waarmee de Metropoolregio Rotterdam/Den Haag mee aan de slag gaat. Voor deze maatregelen is 1,5 miljard euro gereserveerd door het Rijk. Gemeentes hebben hiervoor een aanvrag kunnen indienen, waarvoor er aan moest worden getoond dat de woningbouw binnen 5 jaar zou kunnen starten. 

Groeiagenda Zuid-Holland

De ambities voor snel openbaar vervoer maken deel uit van de Groeiagenda Zuid-Holland. Daarin hebben 80 overheden, bedrijven en kennisinstellingen in Zuid-Holland gezamenlijk afgesproken hoe de regionale economie tot bloei kan komen. Versterken van de regionale bereikbaarheid is daarin een van de pijlers. Omdat ook de verbindingen met omringende metropoolregio’s verbeteren en daarmee de nationale economie versterken, draagt het Nationaal Groeifonds bij aan de Zuid-Hollandse ambities.

 

 

Al met al blijf ik het diep betreuren dat de Rijn Gouwelijn niet gekomen is terwijl er daarvoor destijds geld beschikbaar is gesteld en dat in Ridderkerk nog steeds geen railverbinding krijgt terwijl het een plaats is van meer dan 50.000 inwoners ; beschamend gewoon !

Is dit infuus nu echt gericht op beter OV, of gaat het met name om het faciliteren van "autoloze" woningbouw?

Nimmer wordt bij al deze OV plannen de Hoeksche Waard genoemd. Ook het OV tussen de woonkernen (dorpen) onderling is een zwakke schakel.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Sociale veiligheid OV-NL

17 apr om 15:21 uur

Het is een grote wens van de ov-sector: ov-boa’s moeten meer bevoegdheden krijgen om de identiteit van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek naar effectieve integratie van micromobiliteit in openbaar vervoer

15 apr om 11:02 uur

Anne Brown, bezoekend onderzoeker bij de TU Delft, normaliter Associate Professor of…

Lees verder »
descriptionArtikel

OV-fiets blijft groeien

4 apr om 13:47 uur

Van alle 26.661 deelfietsen in Nederland in 2024, was ruim 70 procent een OV-fiets. Terwijl het totale aantal…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer onveiligheid door streng overwegbeleid

2 apr om 11:16 uur

Het overwegbeleid voor spoorwegen is sterk gericht op verbetering van de veiligheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

“Op 1 juli voortvarend van start in Flevoland”

1 apr om 09:37 uur

Goed nieuws: vervoersbedrijf Willemsen-De Koning (WdK) gaat zijn werkveld uitbreiden. Het bedrijf mag zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS protesteren tegen bezuinigingen op ov

31 mrt om 13:12 uur

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS voeren op woensdag 2 april actie tegen de bezuiniging van 110 miljoen euro op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

28 mrt om 14:54 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe look voor Valleilijn

28 mrt om 13:52 uur

De Valleilijn - de treinverbinding tussen Amersfoort en Ede-Wageningen - krijgt een flinke make-over. Eind 2023…

Lees verder »