Daimler Buses viert 30-jarig jubileum: een succesverhaal in de busindustrie

donderdag 27 februari 2025

Foto: Daimler EVObus

Daimler Buses viert dit jaar haar 30-jarig bestaan. Op 23 februari 1995 werd EvoBus GmbH opgericht door de fusie van de busdivisie van het voormalige Daimler-Benz AG en de busdivisie van Karl Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH. Sindsdien opereren de merken Mercedes-Benz en Setra onder één dak. In 2023 werd de naam gewijzigd in Daimler Buses GmbH, een volledige dochteronderneming van Daimler Truck en verantwoordelijk voor de Europese busactiviteiten.

Till Oberwörder, CEO van Daimler Buses, blikt trots terug op drie decennia innovatie en groei: “In 1995 legden we de basis voor een waar succesverhaal door het beste van beide werelden samen te brengen. Vandaag zijn we marktleider in onze belangrijkste markten en met productielocaties in Mannheim en Neu-Ulm zijn we de enige fabrikant van bussen boven de 8 ton die in Duitsland produceert. Dit is een prestatie om trots op te zijn.”

Ook Bruno Buschbacher, voorzitter van de centrale ondernemingsraad van Daimler Buses GmbH, onderstreept het belang van de fusie: “Sinds de fusie hebben de ondernemingsraden van de vestigingen in Mannheim en Neu-Ulm samen met medewerkers vele uitdagingen overwonnen. Hierdoor hebben Mercedes-Benz stadsbussen en Setra touringcars hun positie in een concurrerende markt behouden. Het toekomstbeeld voor 2033, dat we twee jaar geleden hebben opgesteld, zorgt ervoor dat de busproductie in Duitsland concurrerend blijft en biedt zekerheid voor aantrekkelijke banen op beide locaties.”

Sterke productiecapaciteit en toekomstgerichte investeringen

Daimler Buses beschikt over een breed productie- en servicenetwerk in Europa en wereldwijd. De vestigingen in Mannheim en Neu-Ulm spelen een cruciale rol: Mannheim is het expertisecentrum voor elektrisch aangedreven stadsbussen, terwijl Neu-Ulm zich richt op touringcars met verschillende aandrijflijnen. Daimler Buses blijft investeren in de toekomst en zal tegen het einde van dit decennium circa 150 miljoen euro investeren in de Duitse productielocaties.

Focus op CO2-neutraal vervoer

Daimler Buses zet zich in voor de transitie naar emissievrij personenvervoer. De onderneming volgt een tweesporenstrategie door zowel batterij-elektrische als waterstoftechnologieën te ontwikkelen. De volledig elektrische Mercedes-Benz eCitaro stadsbus is sinds 2018 in serieproductie en werd in 2023 uitgebreid met een variant met een waterstof-brandstofcel als range-extender. Vanaf 2026 zal de batterij-elektrische Mercedes-Benz eIntouro worden geïntroduceerd. Tegen 2030 wil Daimler Buses in alle segmenten CO2-neutrale modellen aanbieden, met een sterke focus op Europa en Latijns-Amerika.

Daarnaast ondersteunt Daimler Buses zijn klanten bij de overstap naar elektrische bussen. In juni 2023 werd Daimler Buses Solutions GmbH opgericht, een dochteronderneming die zich volledig richt op de ontwikkeling van elektrische en waterstofinfrastructuren.

Wereldwijd toonaangevend in de bussector

Daimler Buses is een van de wereldwijde marktleiders op het gebied van bussen en touringcars, met de merken Mercedes-Benz, Setra, Omniplus en BusStore. De onderneming heeft een breed aanbod, variërend van stads- en intercitybussen tot touringcars en chassis. Met een wereldwijd servicenetwerk en uitgebreide aftersalesdiensten blijft Daimler Buses zijn positie in de markt versterken. In 2024 verkocht de onderneming ongeveer 26.600 voertuigen en had het meer dan 15.000 werknemers in dienst.

Met een sterke focus op innovatie, duurzaamheid en klantgerichtheid blijft Daimler Buses ook in de komende decennia een belangrijke speler in de busindustrie.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Onderzoek naar effectieve integratie van micromobiliteit in openbaar vervoer

15 apr om 11:02 uur

Anne Brown, bezoekend onderzoeker bij de TU Delft, normaliter Associate Professor of…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer onveiligheid door streng overwegbeleid

2 apr om 11:16 uur

Het overwegbeleid voor spoorwegen is sterk gericht op verbetering van de veiligheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS protesteren tegen bezuinigingen op ov

31 mrt om 13:12 uur

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS voeren op woensdag 2 april actie tegen de bezuiniging van 110 miljoen euro op…

Lees verder »
descriptionArtikel

EBS wint busvervoer Zeeland

19 mrt om 10:44 uur

De provincie Zeeland heeft vandaag bekend gemaakt de openbaar busvervoer-concessie te gunnen aan EBS. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gratis openbaar vervoer voor kinderen in Den Haag

10 mrt om 16:31 uur

Vanaf maandag 10 maart kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar in Den Haag gratis reizen met de bussen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

NS presenteert nieuwe dubbeldekker

5 mrt om 14:46 uur

NS presenteert de nieuwe dubbeldekker die besteld is bij leverancier CAF met een model op ware grootte. Dat een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eurostar stopt met 'zomertrein' naar Marseille

25 feb om 15:54 uur

Eurostar stopt met de trein tussen Amsterdam, Brussel en Zuid-Frankrijk, de Eurostar Sun, voorheen 'Zon-Thalys…

Lees verder »
descriptionArtikel

Einde aan 'omchecken' in zicht

14 feb om 10:06 uur

Het verplichte omchecken bij een overstap tussen verschillende vervoerders lijkt binnenkort tot het verleden te…

Lees verder »