Eurostar stopt met 'zomertrein' naar Marseille

dinsdag 25 februari 2025

Foto: Shutterstock

Eurostar stopt met de trein tussen Amsterdam, Brussel en Zuid-Frankrijk, de Eurostar Sun, voorheen 'Zon-Thalys' . In de zomervakantie reed de trein wekelijks naar Marseille .De trein is populair onder vakantiegangers uit Nederland en België. Het bedrijf laat weten dat de focus van Eurostar ligt op 'kernroutes'.

 

Voor de coronapandemie was de trein al populair, met een bezettingsgraad van 94 procent. Vorig jaar maakten ongeveer 4.500 reizigers gebruik van de verbinding vanuit Nederland. 

Kernroutes

De beslissing is gebaseerd op de keuze van Eurostar om zich op kernroutes te richten, dus op de belangrijkste stations en de verbindingen tussen stadscentra. De Eurostar Sun wordt in zijn geheel geschrapt. Reizigers kunnen nog wel met de trein naar Zuid-Frankrijk, maar moeten dan overstappen in Brussel of Parijs. In Parijs moeten reizigers dan van Gare du Nord naar Gare de Lyon. 

Eurostar heeft de ambitie om in 2030, dertig procent meer passagiers te vervoeren ten opzichte van 2025. Daarvoor wil het bedrijf vijftig nieuwe hogesnelheidstreinen aanschaffen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gratis openbaar vervoer voor kinderen in Den Haag

10 mrt om 16:31 uur

Vanaf maandag 10 maart kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar in Den Haag gratis reizen met de bussen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

NS presenteert nieuwe dubbeldekker

5 mrt om 14:46 uur

NS presenteert de nieuwe dubbeldekker die besteld is bij leverancier CAF met een model op ware grootte. Dat een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Daimler Buses viert 30-jarig jubileum: een succesverhaal in de busindustrie

27 feb om 14:35 uur

Daimler Buses viert dit jaar haar 30-jarig bestaan. Op 23 februari 1995 werd EvoBus GmbH…

Lees verder »
descriptionArtikel

Einde aan 'omchecken' in zicht

14 feb om 10:06 uur

Het verplichte omchecken bij een overstap tussen verschillende vervoerders lijkt binnenkort tot het verleden te…

Lees verder »
descriptionArtikel

NS-dienstregeling 2026: eerdere en latere treinen, meer treinen richting Zeeland

11 feb om 10:55 uur

NS heeft een adviesaanvraag gedaan bij het Locov voor de dienstregeling 2026. Hoofdpunten: Zeeland en Noord-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste Brabantse bushalte rookvrij

31 jan om 09:23 uur

De bushalte bij het Amphia Ziekenhuis in Breda is sinds donderdag 30 januari 2025 rookvrij. Gedeputeerde Stijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

VRA en MRDH luiden noodklok over geplande bezuiniging op ov

23 jan om 12:44 uur

De MRDH en de VRA luiden de noodklok over de door het kabinet voorgenomen bezuiniging van 110 miljoen op het ov…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen alcoholovertredingen vastgesteld bij railmedewerkers in 2024

21 jan om 09:46 uur

In 2024 hielden railinspecteurs van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) samen met de Politie…

Lees verder »