Hermes bestelt 32 VDL-bussen Eindhoven

donderdag 8 april 2021
timer 2 min

Vanaf januari 2022 zijn er in het stadsbeeld van Eindhoven 32 nieuwe VDL-bussen te bewonderen. Dat is een nieuwe stap in de vergroening van de busvloot.

In de aanbesteding van de concessie Zuidoost-Brabant heeft Hermes namelijk toegezegd in drie ‘tranches’ tot een volledig zero emissievrije busvloot te komen in 2025. Dit is de tweede stap in dat proces.

Vlnr: Martijn Mentink (Hermes), Christophe van der Maat (Gedeputeerde provincie Noord-Brabant) en Willem van der Leegte (CEO VDL Groep).

VDL en Hermes ondertekenden het contract voor de levering van 32 Citea-stadsbussen. Deze lagevloerbussen hebben een lengte van 12,2 meter. Door de volledig elektrische aandrijflijn, waarbij batterijpakketten in de vloer liggen en de motoren in de wielen zijn geïntegreerd, is er ruimte voor maximaal 110 passagiers aan boord. De 32 nieuwe generatie Citea’s voor Hermes worden in het eerste kwartaal van 2022 geleverd.

Lees ook: Nieuwe VDL-bus kan tot 600 km rijden

Reacties

VDL maakt in oktober pas het volledige ontwerp bekend. Dit is een sneak peek.

Willem van der Leegte, president-directeur bij VDL, prijst de jarenlange kracht door samenwerking in Eindhoven, de thuisbasis van zowel VDL als Hermes. Martijn Mentink, regiodirecteur bij Hermes, voegt daaraan toe met vertrouwen uit te kijken naar de nieuwe generatie VDL-bussen de weg op gaat.

Christophe van der Maat, gedeputeerde van opdrachtgever provincie Noord-Brabant, is blij dat de provincie een bijdrage kon leveren in de financiering. “En het mooiste is dat deze bussen in Brabant worden gemaakt. Deze forse investering is goed voor onze reizigers, Hermes, VDL en de provincie.”

Goed dat men voor VDL uit Eindhoven kiest, men had ook bussen uit China kunnen kopen. Door nu voor een Nederlands produkt te kiezen is dat goed voor de werkgelegenheid, de logistieke ondersteuning en het vertrouwen in het eigen Nederlandse kunnen op het gebied van de bouw van bussen, opdat er meerdere ondernemingen mogen volgen die ook met VDL in zee gaan !

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

337 zero-emissiebussen toegevoegd aan wagenpark in 2024

10 feb om 13:38 uur

CROW publiceert elk jaar de Monitor zero-emissiebussen. Uit de editie van 1 januari 2025, dus met data over…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste Brabantse bushalte rookvrij

31 jan om 09:23 uur

De bushalte bij het Amphia Ziekenhuis in Breda is sinds donderdag 30 januari 2025 rookvrij. Gedeputeerde Stijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen alcoholovertredingen vastgesteld bij railmedewerkers in 2024

21 jan om 09:46 uur

In 2024 hielden railinspecteurs van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) samen met de Politie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Latere start elektrische bussen Roosendaal vanwege netcongestie

9 dec 2024

Bij de start van de nieuwe concessie in West-Brabant komende zomer zullen de bussen in en rond Roosendaal nog…

Lees verder »
descriptionArtikel

70.000e Citaro is voor de HTM

19 nov 2024

Op 18 november ontving de HTM tijdens de Daimler Buses eMobility Days 2.0 in Berlijn een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speciaal onderwijs, reguliere bus

11 nov 2024

Leerlingen in het speciaal onderwijs worden vaak met een taxibusje naar school en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerking HTM en Daimler leidt tot zero emissie busvervoer in Haagse regio

7 nov 2024

Daimler levert voor de HTM 102 volledig elektrische bussen. Dat is al een flinke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ook boete voor Qbuzz

29 okt 2024

Het OV-bureau Groningen Drenthe heeft Qbuz een boete opgelegd van 131.500 euro, vanwege een te hoge rituitval.…

Lees verder »