VDL: "Wij willen voorop lopen in MaaS-keten"

vrijdag 18 oktober 2019
timer 2 min

De focus lag tijdens Busworld in Brussel niet op de nieuwe Futura-bus met camerasysteem dat VDL presenteerde: "Wij willen leidend zijn in de hele keten van e-mobiliteit”, sprak VDL-directeur Henk Coppens ambitieus.

De VDL Groep bestaat uit vier bedrijven, waaronder VDL Bus & Coach uit Valkenswaard. “We leveren naast bussen ook de infra, vuilniswagens en trucks. De focus moet liggen op innovatie en elektrificatie”, aldus Coppens.

Alex de Jong, businessmanager, voegt toe: “Bussen zijn een relatief klein onderdeel van de hele keten. Door ook partner te zijn in het leveren van laadinfra en smart grids, kunnen we andere oplossingen bieden. Trucks en bussen kunnen op dezelfde laadpalen gaan laden, bijvoorbeeld.”

Samenwerkingen
De grootste innovatie is volgens Coppens om de markt op te gaan en samen te werken. “We zijn klaar om te accelereren en bij te dragen aan leefbare steden". Dankzij samenwerkingen met de industrie kan VDL naar eigen zeggen op de concurrentie vooruit blijven. Zo werkte de VDL Groep onder meer mee aan de deeltjesversneller CERN in Genève.

VDL wil partner zijn in de gehele keten.

Businessmanager De Jong gaat verder: “We moeten eerder met operators, vervoerders, netbeheerders en overheden om tafel. Sinds de opkomst van e-mobiliteit is dat véél belangrijker geworden.” Hij noemt Eindhoven als voorbeeld, waar VDL niet alleen de bussen leverde maar ook de installaties.

CEO Coppens: “Het gaat er niet om om technologie te pushen, het gaat om mobiliteitsoplossingen aanbieden. Energiemanagement in voertuigen gaat een steeds grotere rol spelen in de transitie naar elektrisch vervoer. Als sector moeten wij een oplossing vinden.”

Futura
Ten slotte presenteerde VDL ook nog haar nieuwe Futura bus. Deze 13.5 meter-bus heeft, dankzij het lichte gewicht, twee assen en daardoor een draaicirkel die even groot is als die van een reguliere 12 meterbus. Bovendien hebben de buitenspiegels plaatsgemaakt voor een camerasysteem. Dat verhoogt de aerodynamica, legt businessmanager Pieter Gerdingh uit: “Aan weerszijden hebben we twee camera’s gemonteerd. Via een camerasysteem aan het dashboard, kan de chauffeur dus de achterkant zien.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Autoluwe wijken voor iedereen?

28 mrt om 11:44 uur

In de zoektocht naar leefbaardere steden wordt steeds vaker weer een oude bekende uit de kast gehaald: de …

Lees verder »
descriptionArtikel

EBS wint busvervoer Zeeland

19 mrt om 10:44 uur

De provincie Zeeland heeft vandaag bekend gemaakt de openbaar busvervoer-concessie te gunnen aan EBS. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gratis openbaar vervoer voor kinderen in Den Haag

10 mrt om 16:31 uur

Vanaf maandag 10 maart kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar in Den Haag gratis reizen met de bussen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Daimler Buses viert 30-jarig jubileum: een succesverhaal in de busindustrie

27 feb om 14:35 uur

Daimler Buses viert dit jaar haar 30-jarig bestaan. Op 23 februari 1995 werd EvoBus GmbH…

Lees verder »
descriptionArtikel

Einde aan 'omchecken' in zicht

14 feb om 10:06 uur

Het verplichte omchecken bij een overstap tussen verschillende vervoerders lijkt binnenkort tot het verleden te…

Lees verder »
descriptionArtikel

337 zero-emissiebussen toegevoegd aan wagenpark in 2024

10 feb om 13:38 uur

CROW publiceert elk jaar de Monitor zero-emissiebussen. Uit de editie van 1 januari 2025, dus met data over…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste Brabantse bushalte rookvrij

31 jan om 09:23 uur

De bushalte bij het Amphia Ziekenhuis in Breda is sinds donderdag 30 januari 2025 rookvrij. Gedeputeerde Stijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen alcoholovertredingen vastgesteld bij railmedewerkers in 2024

21 jan om 09:46 uur

In 2024 hielden railinspecteurs van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) samen met de Politie…

Lees verder »