Belgische jongeren reizen één maand voor 59 euro met al het openbaar vervoer

donderdag 6 juni 2024

Foto: Shutterstock

Belgische jongeren van 18 tot en met 24 jaar kunnen in juli en augustus één maand onbeperkt met al het openbaar vervoer reizen als zij een Youth Holidays Combi-ticket kopen. Dit kaartje kost 59 euro en is geldig in trein, tram, bus en metro.

Het Youth Holidays Combi-ticket is een proef van spoorwegmaatschappij NMBS en regionale vervoerders De Lijn, MIVB en TEC. Het ticket is uitsluitend verkrijgbaar via de spoorwegmaatschappij en moet op een MoBIB-kaart gezet worden, het Belgische equivalent van een ov-chipkaart. 

Kusttram

Het bestaande Youth Holidays-ticket was alleen geldig in de trein. Met dit nieuwe ticket is dus reizen mogelijk met al het openbaar vervoer – ook tram, bus en metro. Zo is ook een ritje met de populaire kusttram van Knokke naar De Panne mogelijk, of een ritje met de metro naar een ander deel van Brussel. Voor Nederlandse jongeren is het ticket ook beschikbaar. 

Toekomst van mobiliteit

De aanleiding voor het combiticket is een vraag van de vier mobiliteitsministers van België, die het kaartje 'de toekomst van de mobiliteit' noemen. “Reizigers verwachten terecht eenvoudige en aantrekkelijke tariefformules op het volledige openbaarvervoernet om vlot met de bus, tram of trein door België te kunnen reizen.”

De vervoersmaatschappijen hopen dat het meer reizigers zal aanmoedigen om met het ov te reizen.

Meer goedkope kaartjes

België is niet het enige land met een goedkoop ov-kaartje: in Duitsland maken inmiddels miljoenen mensen gebruik van het Duitslandticket à 49 euro per maand. Ook Spanje heeft iets soortgelijks voor jongeren. In Nederland zijn vooralsnog geen plannen voor een goedkoop trein- of ov-kaartje.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rechter vernietigt ACM-prioriteringskader: nieuwe kansen voor ov-sector

11 mrt om 15:15 uur

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet een nieuw prioriteringskader opstellen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stationsontwikkeling

25 feb om 16:35 uur
Stationsgebied Leiden: veel ambities voor één vierkante kilometer 

Leiden is een stad waar wonen, studeren en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Datagedreven werken: de sleutel voor publieke mobiliteit?

21 feb om 08:59 uur

Binnen de wereld van mobiliteit zijn diverse transities gaande. Naast een transitie van openbaar vervoer naar …

Lees verder »
descriptionArtikel

Appels, peren, ov en publieke mobiliteit

20 feb om 16:13 uur

Afgelopen najaar berichtten verschillende media dat het openbaar vervoer er op achteruit is gegaan. Koppen als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Staatssecretaris ontvangt eerste metrokaartje voor doorgetrokken Noord/Zuidlijn

30 jan om 09:04 uur

Staatssecretaris van Openbaar Vervoer en Milieu, Chris Jansen, bezocht op woensdag 29 januari de Vervoerregio…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ov-panel: "Het huidige concessiesysteem doet meer kwaad dan goed"

10 dec 2024

In elk nummer van OV-Magazine leggen we het ov-panel een prikkelende stelling voor. Deze keer vragen we naar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Goede bereikbaarheid voor ouderen: dichtbij of nog ver weg?

10 dec 2024

Op dit moment is 20% van de Nederlandse bevolking 65 jaar of ouder en in 2040 zelfs een kwart. Desondanks ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan een aantrekkelijke en bereikbare regio

15 nov 2024
MIRT-verkenning OV en Wonen Utrecht

Utrecht staat voor een enorme opgave. Het is nu al druk in en om de stad,…

Lees verder »