Contract getekend voor metro’s GVB

woensdag 28 november 2018
timer 2 min

GVB Amsterdam en de Spaanse firma CAF hebben vandaag het contract getekend voor de levering van dertig metrostellen van het type Inneo. Ze arriveren vanaf 2021, terwijl er een optie is op nog eens dertig stellen. Bij het GVB worden ze aangeduid als M7.

De toekomstige metro’s vertonen zowel qua uiterlijk als qua inrichting grote gelijkenis met de M5/M6-stellen van Alstom die nu op de Noord/Zuidlijn dienstdoen. Het grootste verschil is dat de M7-stellen drie wagenbakken krijgen, terwijl de M5/M6-stellen zes bakken hebben.

Door de keuze voor kortere treinen kan GVB eenvoudiger koppelen of splitsen en op minder drukke trajecten met kleinere eenheden rijden. De nieuwe metrostellen gaan vanaf 2024 de sneltrams vervangen van het type S2 (gebouwd door Bombardier-voorganger BN voor lijn 51 naar Amstelveen) en vanaf 2027 de types S3/M4 (gebouwd door CAF voor lijn 51 en voor Ringlijn 50).

CAF, wat staat voor Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles,  doet het internationaal goed de laatste jaren. Ook in Nederland heeft het bedrijf succes. Momenteel levert het 118 treinstellen aan NS, de Sprinter Nieuwe Generatie waarvan de eerste sinds enkele weken in dienst is. Volgend jaar begint de levering van 63 lagevloertrams van het type Urbos 100 aan GVB. Ze gaan ook dienst doen op de Amstelveenlijn, die tot tramlijn word verbouwd en verlengd naar Uithoorn.

Met de instroom van de M7-stellen komt er een einde aan het gebruik van materieel met een breedte van 2,65 meter. Op de Amstelveenlijn gaan de lagevloertrams van 2,40 meter breed rijden, terwijl de aanvankelijk voor 2,65 meter breed materieel ontworpen Ringlijn vanwege de toenemende drukte in 2000 geschikt is gemaakt voor voertuigen van drie meter breed.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS protesteren tegen bezuinigingen op ov

31 mrt om 13:12 uur

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS voeren op woensdag 2 april actie tegen de bezuiniging van 110 miljoen euro op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Autoluwe wijken voor iedereen?

28 mrt om 11:44 uur

In de zoektocht naar leefbaardere steden wordt steeds vaker weer een oude bekende uit de kast gehaald: de …

Lees verder »
descriptionArtikel

Gratis openbaar vervoer voor kinderen in Den Haag

10 mrt om 16:31 uur

Vanaf maandag 10 maart kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar in Den Haag gratis reizen met de bussen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

NS presenteert nieuwe dubbeldekker

5 mrt om 14:46 uur

NS presenteert de nieuwe dubbeldekker die besteld is bij leverancier CAF met een model op ware grootte. Dat een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Daimler Buses viert 30-jarig jubileum: een succesverhaal in de busindustrie

27 feb om 14:35 uur

Daimler Buses viert dit jaar haar 30-jarig bestaan. Op 23 februari 1995 werd EvoBus GmbH…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eurostar stopt met 'zomertrein' naar Marseille

25 feb om 15:54 uur

Eurostar stopt met de trein tussen Amsterdam, Brussel en Zuid-Frankrijk, de Eurostar Sun, voorheen 'Zon-Thalys…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste Brabantse bushalte rookvrij

31 jan om 09:23 uur

De bushalte bij het Amphia Ziekenhuis in Breda is sinds donderdag 30 januari 2025 rookvrij. Gedeputeerde Stijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

VRA en MRDH luiden noodklok over geplande bezuiniging op ov

23 jan om 12:44 uur

De MRDH en de VRA luiden de noodklok over de door het kabinet voorgenomen bezuiniging van 110 miljoen op het ov…

Lees verder »