NS en Transdev schikken over Limburg

donderdag 29 juni 2017
timer 2 min

NS en Transdev hebben een schikking getroffen in de civiele rechtszaak die Transdev tegen NS had aangespannen na de malversaties in Limburg. De strafzaak tegen de betrokkenen gaat nog wel gewoon door.

NS bevestigt de schikking, maar wil verder geen details kwijt over de zaak. Ook Transdev geeft geen commentaar. Eerder vanochtend maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend dat NS een recordboete krijgt vanwege machtsmisbruik tijdens de aanbesteding van het ov in Limburg.

Lees ook: ACM geeft NS ruim 40 miljoen euro boete

Veolia, de vorige vervoerder in Limburg, had een civiele zaak tegen NS aangespannen om schadeloos te worden gesteld. Moederbedrijf Transdev eiste miljoenen van NS, ex-Veolia-directeur René de Beer en bemiddelingsbureau PTRM. De Beer zou via een schijnconstructie bij PTRM in dienst zijn gekomen en bedrijfsgevoelige informatie van Veolia hebben doorgespeeld naar NS. Volgens een betrouwbare bron zouden ook de zaken tegen deze twee partijen van de baan zijn.

De aanbesteding van Limburg, Nederlands grootste decentrale concessie, werd in eerste instantie gewonnen door Abellio. Later kwam echter aan het licht dat de NS-dochter vals had gespeeld. Limburg draaide de gunning terug, het grootste deel van de top van Abellio en NS ruimde het veld en er volgden verschillende rechtszaken en procedures.

Van alle zaken lopen er nu nog twee: de strafzaak tegen de betrokkenen bij NS en Abellio, en het bezwaar dat NS heeft ingediend tegen het ACM-besluit. De civiele zaken zijn nu allemaal van de baan. Naast die tussen Connexxion en NS waren dat de zaken die ex-NS-directeur Timo Huges en ex-Abellio-topman Jeff Hoogesteger tegen NS had aangespannen vanwege hun ontslag en zaak die Transdev wilde beginnen tegen de provincie Limburg, omdat het bedrijf het niet eens was met de beslissing om de concessie te gunnen aan nummer 2, Arriva.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Het mes snijdt aan twee kanten

25 apr om 15:59 uur

Wat is nou sociale veiligheid? Onder de term sociale veiligheid wordt verstaan: de bescherming of het zich…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek naar knooppunten in provincie Utrecht

25 apr om 15:43 uur

Moventem heeft in november 2024, in opdracht van de provincie Utrecht, onderzoek gedaan naar de beleving van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid OV-NL

17 apr om 15:21 uur

Het is een grote wens van de ov-sector: ov-boa’s moeten meer bevoegdheden krijgen om de identiteit van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rechter vernietigt ACM-prioriteringskader: nieuwe kansen voor ov-sector

11 mrt om 15:15 uur

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet een nieuw prioriteringskader opstellen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stationsontwikkeling

25 feb om 16:35 uur
Stationsgebied Leiden: veel ambities voor één vierkante kilometer 

Leiden is een stad waar wonen, studeren en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Datagedreven werken: de sleutel voor publieke mobiliteit?

21 feb om 08:59 uur

Binnen de wereld van mobiliteit zijn diverse transities gaande. Naast een transitie van openbaar vervoer naar …

Lees verder »
descriptionArtikel

Appels, peren, ov en publieke mobiliteit

20 feb om 16:13 uur

Afgelopen najaar berichtten verschillende media dat het openbaar vervoer er op achteruit is gegaan. Koppen als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Staatssecretaris ontvangt eerste metrokaartje voor doorgetrokken Noord/Zuidlijn

30 jan om 09:04 uur

Staatssecretaris van Openbaar Vervoer en Milieu, Chris Jansen, bezocht op woensdag 29 januari de Vervoerregio…

Lees verder »