Wilko Mol nieuwe CEO vervoerbedrijf EBS

woensdag 7 juli 2021
timer 2 min

Wilko Mol vertrekt bij het OV-bureau Groningen Drenthe en volgt Wim Kurver op als CEO bij vervoerder EBS.

 

Per 1 oktober 2021 start Mol met een overdrachtsperiode van enkele maanden, waarna hij in het eerste kwartaal van 2022 formeel de taken van Kurver overneemt. Kurver blijft op zijn beurt verbonden aan EBS en het Israëlische moederbedrijf Egged, waarbij zijn nieuwe rol ook in het eerste kwartaal van 2022 bekend zal worden.

Mol heeft de afgelopen jaren bijgedragen aan de ontwikkeling en uitbreiding van het openbaar busvervoer in Groningen en Drenthe. Hij vertrekt met gemengde gevoelens. “Ik heb het heel erg naar mijn zin bij het OV-bureau. Ik mag bijdragen aan de verdere ontwikkeling van het ov en mobiliteit. De afgelopen 1,5 jaar heb ik het ov door de coronacrisis mogen loodsen, een zware maar dankbare taak. Ik vertrek dan ook met een lach en een traan. Een traan omdat ik het OV-bureau los moet laten, maar een lach omdat ik een mooie nieuwe uitdaging als CEO bij EBS tegemoet ga.”

Fleur Gräper – van Koolwijk, voorzitter van het dagelijks bestuur van het OV-bureau: “Ik wens Wilko erg veel succes in zijn nieuwe functie en heb er vertrouwen in dat hij zich ook bij EBS zal inzetten voor de verdere ontwikkeling van het OV en de ambities en uitdagingen die er liggen. Ik vind het wel erg jammer dat hij dat niet meer vanuit het OV-bureau doet. Ik wil hem bedanken voor de grote bijdrage die hij heeft geleverd de afgelopen jaren”.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Stationsontwikkeling

25 feb om 16:35 uur
Stationsgebied Leiden: veel ambities voor één vierkante kilometer 

Leiden is een stad waar wonen, studeren en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Datagedreven werken: de sleutel voor publieke mobiliteit?

21 feb om 08:59 uur

Binnen de wereld van mobiliteit zijn diverse transities gaande. Naast een transitie van openbaar vervoer naar …

Lees verder »
descriptionArtikel

Appels, peren, ov en publieke mobiliteit

20 feb om 16:13 uur

Afgelopen najaar berichtten verschillende media dat het openbaar vervoer er op achteruit is gegaan. Koppen als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Staatssecretaris ontvangt eerste metrokaartje voor doorgetrokken Noord/Zuidlijn

30 jan om 09:04 uur

Staatssecretaris van Openbaar Vervoer en Milieu, Chris Jansen, bezocht op woensdag 29 januari de Vervoerregio…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kennismaken met Railforum-directeur Jeroen Haver

23 dec 2024

Per 1 oktober 2024 nam Jeroen Haver de rol van directeur Railforum over van Corina…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ov-panel: "Het huidige concessiesysteem doet meer kwaad dan goed"

10 dec 2024

In elk nummer van OV-Magazine leggen we het ov-panel een prikkelende stelling voor. Deze keer vragen we naar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Goede bereikbaarheid voor ouderen: dichtbij of nog ver weg?

10 dec 2024

Op dit moment is 20% van de Nederlandse bevolking 65 jaar of ouder en in 2040 zelfs een kwart. Desondanks ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan een aantrekkelijke en bereikbare regio

15 nov 2024
MIRT-verkenning OV en Wonen Utrecht

Utrecht staat voor een enorme opgave. Het is nu al druk in en om de stad,…

Lees verder »